Catalyst Global Conference 2015 Bangkok

2015 Catalyst Global Konferansı

Published on 1 Kas 2015 by Mark Davenport

28 – 31 Ekim 2015 tarihinde, Catalyst Ekip Kurma Etkinliği Network'ü üyeleri, iki yılda bir düzenlenen küresel konferans için Bangkok'ta, Anatara Riverside Resort'ta bir araya gelmiş bulunmaktadırlar. Konferans, "2020 Vizyonumuz-Geleceğimiz, Network'ümüz" sloganıyla toplamda 60 ülkeyi temsil eden, dünyanınen iyi 40 ekip kurma etkinliği firmasını bir araya getirmiş bulunmaktadır.

Bu konferans, Catalyst Global network'ünün 2020 yılına ilişkin olarak gücünü arttırmaya yönelik yolların tartışılması suretiyle, katılımcıların network çalışması yapabilmeleri ve gerçekleştirdikleri en iyi uygulamaları paylaşabilmeleri açısından bir şanstı.

Konferansı ana teması, Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve vermenin gücüydü. Açılış konuşmacısı, günlük ticari faaliyetlerine verme/bağış aktiviteleri ekleyerek çok daha fazla sosyal etki elde eden ufak ve orta ölçekli firmalara yardımcı bir organizasyon olan B1G1'dan Paul Dunn idi. Bu tema doğrultusunda, yeköpek kurtarma konusuna odaklanmış"Barkitecture" ilk kez izleyenlerin beğenisine sunulurken, "Hole in One" ve "Toy Factory" gibi Catalyst'in populer Kurumsal Sosyal Sorumluluğa yönelik ekip kurma etkinliği ürünleri de yeniden ziyaret edilmişti.

İki adet tabletle oynanan ürünün tanıtımı yapılmıştı. Bunlardan biri, cevaplaması zor sorular ve ekipçe yapılacak fiziksel zorlukların olduğu oldukça sürükleyici, yüksek enerji gerektiren bir masa üstü aktivitesidir olan Push It! idi. Ve diğeri de, popüler olarak Everest Dağına tırmanma teması etrafında cereyan eden "Peak Performance" adlı güçlü bir deneyime dayalı öğrenme aracıydı.

Bunlar arasında, Ekiplerin belirli bir zaman zarfı içerisinde, bir kutunun kilidini açmak için bir dizi gizemi ortaya çıkardığı, merak uyandırıcı ve birlikte oynanan "Beat the Box" gibi diğer ürünleri de tanımı yapılmıştı. Ve,dev kuklalara basit insan hareketleri yaptırarak ekibin iletişim becerilerini zorlayan "Puppet Masters" da bu oyunlar arasındaydı.

Geri dönüştürülen malzemelerden, yapılan enstrümanlarla, güzel müzik yapmak amacıyla, "Funk the Junk" aracılığıyla önde gelen katılımcılar arasındaki Junk Orchestra UK'den özel misafir Saul Eisenberg ile Müzik ve Ritim etkinlikleri en önemli bölümü oluşturuyordu. Bu arada, Hindistan'daki ortağımız d'frens den bir takım da, grubu; popüler ekip kurma etkinliği aktivitesi Blow the Blues Away'in yeni daha kolay versiyonuna yönlendirmekteydi.

Perşembe günü öğleden sonra, Team Up Events ile birlikte potansiyel ürünlerin izleyenlerin beğenisine sunumlasmıa imkan sağlamıştı. Yeni Zelanda'nın Cake Off etkinliği, Avustralya BeChallenged' dan Box Empire ve Hindistan'dan Joint Venture Jeep ilgi odağı olmuşlardı.

Resmi konferans gündemi kapanışa geldiğinde, havuz etrafındaki network çalışmaları halen büyük bir heves ve heyecanla devam etmekteydi.

Catalyst Global CEO'su, Guy Baker bu konu hakkaında görüşlerini şöyle açıklıyor:

“Catalyst Global'de, dünyanınher yerinden gelen ekip kurma etkinliği profesyonellerinin networklerini geliştirebildikleri, en iyi uygulamalarını paylaşabildikleri ve birlikte eğlenebildikleri güvenilir bir ortam temelinde kurulan bir organizasyonunparçası olmaktan guru duyuyoruz!” 

Yeni Zelanda,'dan Team Up Events İdari Müdürü, Stu Robinson ise şu şekilde görüşlerini belirtmektedir:

"Bangkok'ta düzenlenen konferans, tüm beklentilerin üzerine çıktı ve bu nertworkün bir ortağı olduğum için ne kadar şanslı olduğumu bana bir kez daha kanıtladı...bu nedenle bir kez daha, bu inanç güven ve en önemlisi ekip kurma etkinliği profesyonellerinden oluşan bu enerji dolu ve inovatif gruba dahil olma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim! Ayrıca, geçmişte, günümüzde ve gelecekteki Ekip Kurma etkinliği sektörü üzerindeki etkiniz açısından benzersiz olmakla kalmayıp aynı zamanda kalıcı bir miras niteliğinde faaliyetlerde bulunmuş olduğunuza inandığımdan, çok büyük tebriklerin ifade edilmesi gerektiğini düşünüyorum."

Assaf Jacoby, İsrail The Challenge Group Müdürü

Bu çok iyi organize edilmiş ve planlanmış konferans için çok teşekkür ettiğimi bildirmek isterim. Harika zaman geçirdik ve çok şey öğrendik-harika bir ailesiniz! Sabırsızlıkla bir sonrakini bekliyorum.

Belçika, Event Masters İdari Müdürü Bert Knuts 

Belçika'ya geri döndük ve hala o mükemmel Catalyst Global Konferansının "artçı etkilerinin" keyfini çıkarıyoruz. Bu mükemmel Catalyst ailesiyle birlikte olduğumuz için çok mutluyuz ve gelecekte birlikte yaşayacağımızmaceraları merakla bekliyoruz. Hepinizi tebrik ediyor ve hepinize çok teşekkür ediyorum! Harika bir iş çıkardınız ve sektör içinde aynı işi yaptığımız organizasyonlarla bir arada olmak bizim için harikaydı. Bangkok ta geçirdiğimiz 3 gün bizim için çok ilham vericiydi ve enerjimizi gerçekten yükseltti!

 

 

Mark Davenport

İş Geliştirme Müdürü

Yeni ortak adaylarını belirlemek ve Catalyst Global ağına edinilmelerini kolaylaştırmaktan sorumludur.

Tüm Network Haberleri