Catalyst Asia Zone 2014

Catalyst Global Asya Bölgesi 2014

Yayınlandı 14 Kas 2014 Mark Davenport tarafından

Bağımsız ekip kurma etkiliği firmalarının birbiriyle açık bir şekilde iletişim halinde olmaları çok rastlanır bir şey olmamakla birlikte, biz bu konuda Catalyst Global'de faaliyetlerimizi farklı bir şekilde gereçekleştirerek büyük başarı gösteriyoruz. Asya'lı Ekip kurma organizasyonlarının elde bulunan en iyi uygulamaları paylaşmalarını sağlayacak şekidle bir güven ortamı oluşturan en son gerçekleştirmiş olduğumuz Bangkok'taki Asya Bölgesi toplantısı, bu farklılığımızın ispatı niteliğindedir.

Asya'nın en etkileyici ekip kurma etkinliği organizatörlerinin yirmi altısı, birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmak, fırsatları araştırmak ve kolektif güçlerini br araya getirmek emacıyla, bir araya gelmiş bulunuyorlar. Bangkok'ta düzenlenen, Catalyst Global Asia Zone 2014 toplantısına, Avustralya ve Yeni Zelanda'dan BeChallenged Team Building; Acewood China; D'frensIndia; Singapur & Malezya'dan Asia Ability Creative Team; Team Building Asia Hong Kong; Singapur ve WorkHappiness Japonya ile Asya Bölgesi dışından, Birleşik Arap Emirliklerinde faaliyet gmsteren Biz-Group ile BlueHat Group İngiltere'nin de dahil olduğu 12 ülkeden temsilciler katılmıştır.

Pazara daha kollektif bir bakış açısıyla yaklaşılmıştır.

Sabah oturumu, Catalsyt Global vizyonu üzerinde fikir alışverişinde bulunulması ve bunları paylaşılmasıyla başlamış olup bu noktadan sonra, bölgesel farklılılar ve benzerlikler açısından ekip kurma etkinliği pazarındaki mzelliklerin ve değişikliklerin analizi üzerinde çalışmalar yapılmıştır. Her bölge, diğerlerinin de bilgi sahibi olmasını sağlayacak şekilde, bölgesel satış & pazarlama tekniklerine ilişkin görüşlerini sunmuşlardır. Bu oturum, Catalyst Global ekip kurma etkinliği grubu olarak, Asya'daki ekip kurma etkinlikleri pazarının ihtiyaçlarının kollektif olarak elbirliğiyle karşılanmasına ilişkin fikirlerin tartışılmasıyla sonuçlandırıldı.

Muhteşem Thai mutfağı örneklerinin sergilendiği öğle yemeğinin ardından, bulut dosya paylaşımı, raporlama sistemleri ve bir forumun dahil olduğu Catalyst Global iç sistemine ilişkin oturum gerçekleştirildi.Dijital pazarlama girişimleri hakkındaki kısa oturumun ardından, her bir bölgeden gelen, Catalyst Global pazarlama ekibi ve başkanlarıyla birebir görüşmelere gerçekleştirilmiştir.

Bangkok güneşi kendisini yavaş yavaş göstermeye başladığında, Catalyst Global Asia Ortakları, Kurumsal Sosyal Sorumluluğa odaklanmış iki yeni Catalyst Globak ekip kurma aktivitesinin sunumuna katılmanın keyfini çıkarmaktaydı.Horses For Causes (Her Horoz kendi çöplüğünde öter) ve Whisky Wisdom (Viski Bilgeliği)(.

Günün yansımaları

Bu etkinlikleri çok beğendim, günlük sorunlaran uzaklaşıp grup üyelerinin birbirine nasıl yardımedebileceğine odaklanmak için bir şans olarak görüyorum. Yakın zamanda, Hole In One adı verilen, bir Kurumsal Sosyal Sorumluluk aktivitesiyle, büyük bir başarı yakalamıştık. Bunun gibi yakın ilişkilerin kurulduğu toplantılar, müşterilerin buboyunlardan nasıl fayda sağladıklarını açıklamak ve diğer Catalyst ortaklarını, kendi bölgelerinde satış yapmak üzere hazırlamak için bize bir platform sunmaktadır.

Stuart Harris, Teambuilding Asia Hong Kong Müdürü

Bu toplantının zamanlaması gerçekten inanılmazdı, daha geçtiğimiz hafta; oldukça düşük maliyetli çözümler teklif edebilmemize olanak sağlayan Catalyst topluluğundan elde ettiğimiz destekle, Asya'nın 5 yerinde bir dizi ekip kurma etkinliğini düzenlemek amacıyla d'frens den talepte bulunan Cisco'dan bir brifing almıştık. Bu solaondakiler en iyiler midir? Hindistan'ın ötesinde bu etkinliklerin aynı kalitede verildiği konusunda güven duymamız gerektiğinden bu çok önemli. İyi ki Japonya Cisco'nun listesinde ve Happiness at work Team 'de yeni katıldı, öğle yemeği boyunca onlarla yakınlaşacağıma şüphe yok.

d’frens Hndistan Müdürü Srikanth Murthy

Go Team!  Tablet Hazine Avı

Asya'nın her yerinde, Tablet üzerinden gerçekleştirilen hazine avı ve macera yarışlarının artmasıyla, Catalyst Global’in Go Team uygulaması, sıcak gündem maddesini oluşturmuştur.  Catalyst Global Asia Zone ekip kurma etkinliği firmaları bir sonraki sabah Go Team'e odaklanmışlardı! Bu oturumda, zaten çok popüler olan şehirlerde gerçekleştirilen hazine avı görevlerinin de ötesinde göreve katılım aracı olarak teknolojinin kullanıldığı yeni özellikleri ve uygulamarı da öğrenme imkanı bulmuşlardır.

Mark Davenport

Head of Business Development

Responsible for identifying new partner prospects and facilitating their acquisition into the Catalyst Global network

Tüm Network Haberleri