Catalyst Global Conference 2018

2018 Catalyst Konferansı

9 Kas 2018 tarihinde Esther Daniel tarafından yayınlanmıştır.

4-8 Kasım 2018 tarihleri arasında, Catalyst Network üne dahil olan firmalar, Catalyst Global'in 30. yılını kutlamak üzere Güney Afrika'da bir araya gelmişlerdir. Konferans, 60 ülkenin temsil edildiği, sayısı 45i aşkın dünyanın en iyi takım kurma etkinliği firmasını bir araya getirmiş bulunmaktadır. İki milyar yaşında olduğu tahmin edilen eski bir volkanın eteklerinde yer alan Pilanesberg Milli Parkında bulunan ve Afrika'nın "Beş Büyük" hayvanına ev sahipliği yapann Kwa Maritane Bush Lodge Evrim konusunun işlendiği konferans için mükemmel bir lokasyondu.

Konferans, takım kurma etkinliği firmaları profesyonellerinin takım kurma etkinlikleri geçmiş hakkındaki bilgilerini test eden ve aynı zamanda onları geleceğin çalışma pratiklerine ve takım kurma etkiniklerinin bu gelecekteki rolüne göz atmaları yönünde teşvik eden, olağanüstü tablet bazlı etkinliğimiz olan QuickFire soru cevap etkinliğiyle başladı.

Catalyst Global Conference 2018

Açılış konuşmacısı, Quinton Coeteze, insanoğlunun doğal potansiyelini gözler önüne sermek için, Afrika kırsalından can alıcı örnekler sundu. Quinton katılımcıları, işlerindeki başarıyla fırsatları görme, yakalama ve bunlardan faydalanma kabilyetleri arasındaki bağlantıyı göz önünde bulundurmaları konusunda teşvik etti. Finansal başarının çok ötesinde bireylerde ve özellikle organizasyonlarda uzun süre etkisini sürdürecek olan değişikliklerin ekip gelişimi sektöründeki firma sahiplerinin esas başarı ölçüsü olduğu kabul edilmiştir.

Oyunlaştırma ve teknoloji, deneyime dayalı öğrenme metodunda gittikçe artan seviyede önemli bir rol oynamaktadır.

Teknolojiye dayalı dört adet yepyeni takım kurma etkinliği programı piyasaya sunulmuş bulunmaktadır. Takımların, Sanal dünyada esir alınmış bir genci kurtarmak amacıyla bir VR gözlük yardımıyla oynadıkları The Infinite Loop yalın yönetim uygulamalarının prensiplerine, ve sürekli gelişim konseptine dikkat çekmektedir. Dünyanın her yerinde erişilebilen bu oyun, Catalyst'in 2019 yılında en çok satışının yapılacağı oyun olacağı öngrörülmektedir.

Konferansta sunumu gerçekleştirilen diğer teknoloji tabanlı oyunlar arasında Outbreak, Escape the Island, ve Red Alert bulunmaktadır. Bunların herbirinin birbirinden farklı temaları olup, her ne kadar problem çözme ve zaman yönetimine ilişikin genel konuları paylaşsalar da ekip gelişiminin farklı açılarını hedeflemektedirler.

Gittikçe artan orandaki birbirine bağlı olma durumu, insanların şahsi sosyal bağlantı ihtiyacının daha büyük seviyelerde olduğunu ortaya koymaktadır. .

Slovakya, Extra Ordinary firmasından Lubo Tomko, bağlantı halinde olma konusunda güçlü ve duygusal oturuma herkesin aktif olarak dahil olmasını sağlamaktadır. .

Buna uygun şekilde isimlendirilen ekip gelişim programı Integrity, piyasaya sürülmüş bulunmaktadır. Integrity, değerlerin açıklanmasından ziyade, bunların pratikte uygulanmasıyla ilgilienmekte, daha çok bunların tanımlanmasının önemine ve neyin hızlı, eğlenceli ya da neyin daha güçlü bağlar kurduğunun yerine doğru olanın seçilmesine vurgu yapmaktadır.

Catalyst Global Conference 2018

Slovenya Kültür Büyükelçisi, ve Açılış Konuşmacısı, Miha Pogacnik, hemen akabinde, insanları katılım , motivasyon, yaratıcılık ve mükemmeliyet gibi konular üzerinde düşünmelerini sağlayarak konferans katılımcılarını kendi kemanıyla müzikal bir seyahate çıkardı.

Ekip gelişimi sektörü çalışanların katılımlarının sağlanması ve kendileri en iyi hissetmeleri açısından çok önemli bir role sahip olarak görülmektedirler.

Konferasn esnasında odaklanmayı ve farkındalığı esas tema olarak vurgulamak amacıyla katılımcılar Catalyst in popüler farkındalık programı Meditainment ile tanıştırılmış olup bu program aynı zamanda ., WellMind Media ile birlikte yeniden geliştirilmiş bulunmaktadır. ..

Açılış konuşmacısı, Fabio Tognetti, daha sonrasında insanların hayatlarında daha verimli ve daha mutlu olabilmeleri için yeni iletişim, müzakere yöntemleri bulmaları ve duygularını idare edebilmeleri konusunda teşvik edici bir konuşma yapmıştır. Fabio, İtalya'daki Emotional Training Academy'nin kurucusudur.

Konferansın bir diğer önemli başlığı ve Catalsyt Network ünün de en önem verdiği konu Bağış konusuydu. Catalyst Network, ihtiyaç sahibi bireyler ve topluluklara yönelik kollektif bağış programı olan Buy1Give1 adlı küresel bağış etkinliğiyle, yılın en büyük etki yaratan projesi ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Catalyst Global Conference 2018

Bağış işlemi sosyal bağların oluşturulmasına büyük katkı sağlarken bir yandan da bağışta bulunan açısından olağanüstü bir mutluluk hissine sebebiyet vermektedir.

Birkaç yeni CSR takım kurma etkinliği de konferansta katılımcılara tanıtılmıştır. Sole Responsibility etkinlğinde katılımcılar, geri dönüşüme atılan parmak arası terlik kirliliğinden 3 boyutlu sanat eserlweri yaratarak ekip halinde çalışma becelerilerini pekiştirmişlerdir. Catalyst bu programı gerçekeştirmek amacıyla Kenya sahillerinde her yıl 500.000 adet terlik toplayan Ocean Sole ile ortaklık çalışmasına girmiş bulunmaktadır.

Konferans, Rags to Riches adlı takım kurma etkinliğiyle sona ermiş bulunmaktadır.Katılımcılar kullanmadıkları giysilerden oluşan dev bir sanat eseri meydana getirmiş olup bunun getirisi Güney Afrika'da ihtiyaç sahiplerine verilecektir.

Catalyst Global CEO su, Guy Baker “Bu topluluğun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. İnanılmaz derecede bilgi birikimine sahip, kültürel açıdan farklılıkları bünyesinde barındıran bir grup insan ortak bir amaç uğruna bir araya geliyor. İçinde bulunduğumuz sektörün, dünya çapında bireylere ve kurumlara olan pozitif etkisinden hayli etkilendim.” şeklinde düşüncelerini belirtmektedir.
Dream Team South Africa 'dan Gerry Skerrit “ Bizim işimiz takım kurma faaliyetlerine yardımcı olan sahneleme aktivitelerinden (bunların bazıları iyi hissetmeye yönelik bir faktör ortaya koymaktaydı ve sahip olunması güzel niteliklerdeydi), acente şeklinde hareket etmeye evrilmişti kimi zamanda takım gelişimi etkinliklerine yardımcı oluyorduk (ki bunlar günümüz iş dünyasında büyüme zenginlik ve çalışan mutluluğu anlamlarına gelmektedir. Bu konferans şunu bir kez daha ortaya koydu ki, bizim üstünlüğümüz, ilgi alakamız ile ürün ve hizmetlerimize olan talep giderek artan bir şekilde gelişiyor. Gelecek heyecan dolu bunu görebiliyorum!” şeklinde düşüncelerini belirtmektedir.

Esther Daniel

Catalyst Global Ortak Katılım Stratejisi Başkanı

Catalyst Global'de ağ ortağı katılım stratejileri kullanarak kurumsal etkinliği sağlamaktan sorumludur.

Tüm Network Haberleri