Trash Or Treasure

Bir antikanın değerinin tahmin edilmesi

30 dakikalar - 2 Saatler
Kapalı alan
Rekabetçi
8 - Sınırsız

Hakkında

Çöplük mü Hazine mi olacak? Bu soru binlerce potansiyel koleksiyonerin zihninde dolaşmaktadır.

Televizyon programlarında sıklıkla, kendisine yüksek bir fiyat verilen birinin "benim annemde bunlardan bir tane vardı, ancak çöpe attı" şeklinde beyanlarda bulunduğunu görmüyor muyuz?

Antika ve koleksiyonluk eşya ticareti hızlı bir şekilde değişmekte olup kimi zaman sıradan, atılabilir bir nesne ya da sadece ıvır zıvır olarak nitelendirilen eşyalara dünyanın her yanındaki koleksiyonerler tarafından yüksek fiyatlar verilebilmektedir. Çok iyi durumda bir Chopper motosikletin, Sinclair C5 'in ya da bir fastfood zincirinin verdiği plastik bir oyuncağın ne kadar ettiğini biliyor musunuz? Evet, Trash or Treasure tam da ihtiyacınız olan oyun olabilir.

"Bugünün" koleksiyonluk eşyaları, oyuncaklar (çok önemli kutular da dahil olmak üzere hiç oynanmamış olanlar), teknoloji ürünleri, günlük hayatın içinden kiç eşyalar, ev eşyaları ve kısa ömürlü eşyaların yanı sıra popüler kültür, film ve müzikle ilgili eşyalardan oluşmaktadır. İnternetin de desteklediği bu pazar, kendi talebini yaratmaktadır. Burada esas nokta neyin değerli olduğunu, neyin olmadığını ve gelecekte neyin değerli olacağını bilmektir.

Trash or Treasure oyunu katılımcılara, bir kamera, ilginç bir radyo, oyuncak bir robottan, eski tip bir televizyona, nadir bulunan bir dergiye ve sınırlı sayıda basılan 7" single' a kadar 50 yıl öncesinden kalan geniş çaplı koleksiyonluk eşyaların değerini tahmin edebilme fırsatı sunmaktadır. Ekipler bu eşyaların yaşını, orijinal fiyatını ve mevcut değerini tahmin ederek etrafında dolaştıklarından, eşyalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Eğlenceli, çok yönlü ve bilgi kazandırıcı bir deneyim olan Trash or Treasure, bir akşam etkinliği ya da yemek öncesi karşılama toplantısı olarak oldukça beğenilen önemli bir parça niteliğindedir.

Öğrenme ve gelişim sonuçları

Trash or Treasure, sosyalleşilebilir ve pozitif bir atmosfer yaratmak adına tartışma ortamını, ince esprileri ve hikaye anlatımını akıllı bir şekilde teşvik eden benzersiz bir network oluşturma etkinliğidir.Sadece bir bireyin değil bütün takımın sezgiye dayalı tahminini yansıtması açısından etkili iletişim ve karar verme niteliği gerekmektedir. Yüksek iktarda katılım sağlayan ve güncel bir temaya sahip Trash or Treasure katılımcıların uzun süre etkisini hissedeceği ortak hatıralar ve ilişkiler kazanmasını sağlamaktadır.

Yeni çalışanlarımız için retro etkinlikler çok havalıydı. Trash or Treasure katılımcılar ve bizler açısından oldukça ilginç ve samimi bir etkinlik olmakla birlikte, bu etkinlik sayesinde yönetim olarak aynı zamanda bireylerin ekip çalışmasına yaklaşımı, etkili iletişim kurma becerileri ve karar verme becerilerini de gözlemleyebilmek imkanı bulmuş olduk.

Request a Quote