Go For Gold

Zafer kazanamak için sportif takım çalışmasıdır

2 - 8 Saatler
Kapalı alan ave açık alan
Rekabetçi
16 - Sınırsız

Hakkında

Ekibiniz daha yükseğe çıkmaya, daha hızlı olmaya ve daha uzun süreli bir şekidle varlık göstermeye çabaladıkça, Olimpik görevlerin zorluğunu kabullenip bunların üstesinden geleceksiniz. Go For Gold etkinliği, en büyük ödül olan altın madalyayı kazanmak amacıyla ekibiniz için tutkuyu, hevesi, cesaret ve kararlılığı deneyimleyeceği bulunmaz bir şanstır. Go For Gold, esas amacı bir dizi aktiviteyi gerçekleştirmek suretiyle verilen bir zaman içerisinde mümkün olduğunca çok fazla puan toplamak olan oldukça rekabetçi bir etkinliktir. Katılımcılar ekiplere ayrılakta ve tabletlerini almaktadırlar. Bir ekip olarak tamamlayacakları sportif görevleri seçmek amacıyla Quickfire uygulamasıyla yönlendirilmektedirler. Ekiplerin kendi becerilerinin çok çabuk farkına varması ve puanlarını ne üst seviyelere çıkarmak için, başarıyla tamamlayabileceklerini bildikleri görevleri seçmeleri gerekmektedir.

Etkinliği çok daha ilginç kılmak için, birden fazla ekibin katılımını gerektiren ya da ekiplerin birbirleriyle rekabet edeceği ilave aktiviteler de bulunmaktadır. Quickfire uygulaması, puanları tasnif etmekte olup bu sayede ekipler de kendi ilerlemelerini görebilmektedirler. Bu aktivite, madalay seramonisi ve ekiplerin kutlanmasıyla sona ermektedir.

Öğrenme ve gelişim sonuçları

Hem zorlayıcı hem de eğlenceli niteliklere haiz olan bu etkinlik sas itibarla takım çalışmasını öngörmektedir. Katılımcılar gerçekleştirdikleri uygulamalarda, "bütünün her zaman onu oluşturan parçalardan daha büyük olduğunu" öğrenmektedirler. Birbirlerinin güçlü ve zayıf yönlerini tespit edip bunları açıkça konuşmak oyunun amacını teşkil etmektedir. Ekiplerin, kendi puanlarını en üst seviyelere çıkarmak için, stratejik düşünce geliştirmeleri ve sağlam ve esnek bir plana sahip olmaları gerekmektedir. Ekiplerin birbirleriyle bir bütün halinde çalışması için açık iletişim, liderlik ve roller çok büyük önem taşımaktadır.

Herkesin katılımının sağlanması amacıyla, gruplar düşünülürek sportif aktiviteler tasarlanabilmektedir. Go For Gold tamamen eğlenceli, unutulmaz bir aktivite olup, takım arasındaki bağları güçlendirmekte ve çalışanların katılımı ile refahını arttırmaktadır.

Go for Gold, çalışanlarımızın operasyon esnasında bir ekip çalışmasını deneyimlemeleri açısından mükemmel bir etkinlikti. Etkinlik sonrasından çok ilginç görüşler belirtildi ve katılımcılar hiç tanımadıkları insanlarla birlikte iş yapma kabiliyetleri hakkında gerçekçi ola konusunda zorlandıklarını ancak etkinlik esnasında bunun ne kadar önemli olduğunun farkına vardıklarını belirtmişlerdi. Fiziki manada birşeyler yapmanın katılımcıları gerçekten güçlendirdiğini biliyorum. Bu aktiviteyi gerçekleştirmek için kullanılan teknoloji de harikaydı. Gerçek zamanlı puanlamalar ekiplerin süreç içerisinde ilerledikçe kendi stratejilerini ve yaklaşımlarını ayarlayabilmeleri anlamına geliyordu. Bu açıdan bakıldığında, 2 saati aşkın bir süre bu etkinliğe katılmış olmaktan çok memnunum.

Microsoft

Request a Quote